Godinama sam skrivala osmijeh jer jednostavno nisam bila zadovoljna svojim zubima – nisu odražavali tko sam zapravo. Nakon mnogo nejasnih savjeta iz drugih ordinacija, u Poliklinici Breyer napokon sam dobila jasan plan, razumijevanje i sigurnost. Sve su odradili brzo, stručno i s puno pažnje prema meni kao osobi, a ne samo pacijentici. Danas se smijem široko i iskreno, jer osmijeh koji sada imam – to sam napokon ja. Hvala vam što ste mi vratili samopouzdanje i onu iskru koja se godinama skrivala!
Problem
Pacijentica nam se obratila nakon što je godinama skrivala osmijeh i osjećala da njezini zubi jednostavno ne odražavaju njezinu osobnost. Iako je već imala most u gornjoj čeljusti, bio je star preko 15 godina, nije odgovarao ni bojom ni oblikom, a u donjoj čeljusti su preostali zubi bili oslabljeni i oštećeni. Nakon konzultacija u drugim poliklinikama, i dalje nije imala jasnu sliku što je najbolje rješenje. Željela je osmijeh koji će izgledati prirodno i omogućiti joj da se ponovno smije bez zadrške. Na temelju detaljnog pregleda, predložili smo rješenje All-on-4 u obje čeljusti – stabilno, funkcionalno i estetski besprijekorno.
Što je pacijentica željela?
Zdrav, pun osmijeh koji izgleda prirodno i vraća samopouzdanje – bez kompromisa u estetici ili funkcionalnosti.
Rješenje problema
1.Priprema usne šupljine i edukacija – Iako su zubi bili predviđeni za vađenje, najprije smo obavili temeljito čišćenje zubnog kamenca i pjeskarenje kako bismo smanjili bakterijsku opterećenost i stvorili povoljne uvjete za implantaciju. Uz to, pacijentici smo detaljno objasnili cijeli zahvat i pripremili je za sve što slijedi.
2. Implantacija obje čeljusti i privremeni mostovi – U jednoj posjeti uklonjeni su svi preostali zubi i odmah su ugrađeni implantati u obje čeljusti. Pacijentica je odlično podnijela kirurški zahvat, a već u roku od dva dana imala je privremene mostove na implantatima – pune zubne nizove koji su joj odmah vratili funkciju i estetiku. Tijekom razdoblja srastanja implantata, privikavala se na novi osmijeh i s veseljem pratila napredak.
3. Trajni fiksni mostovi – Trajnim fiksnim mostovima smo nakon 3 mjeseca zamijenili privremene
Trajanje terapije
Otprilike četiri mjeseca
Rezultat
Na završetku terapije, pacijentica nije mogla sakriti osmijeh – i ovoga puta nije ga skrivala rukom. Novi zubi savršeno su se uklopili s njezinim licem i energijom, a osmijeh koji je prije skrivala, sada s ponosom pokazuje. Terapija joj je promijenila ne samo izgled, već i svakodnevni osjećaj samopouzdanja.
Tražiš osmijeh koji odražava tebe? Tu smo da ga zajedno stvorimo.
Tvoj Osobni dentalni savjetnik, tvoja desna ruka i pomoć kad je najpotrebnije