preloader
oralhygiene-oralna-higijena-bijeli-zubi-stomatološka-poliklinika-breyer-IMPLANTATI-NOBEL-BIOCARE-KRANKENKASSE

ISTRAŽIVANJA POKAZUJU: OSMIJEHOM DO DOBROG PRVOG DOJMA

Imate samo jedan pokušaj za ostvarivanje prvog dojma. On traje tri sekunde. Potrudite se osmijehom ostvariti pozitivan ili čak nezaboravan prvi dojam.

Prema istraživanju koje je provela agencija Kelton Global u ime American Academy of Cosmetic Dentistry, prvi pozitivan dojam ide u korist atraktivnog osmijeha. Dakle, kad je u pitanju intervju za posao, upoznavanje sa simpatijom ili društvena događanja, trebali biste zabljesnuti svojim biserno bijelim osmijehom kako biste ostvarili što bolji dojam.

Prema navedenoj studiji čak 48 posto odraslih smatra upravo osmijeh kao najupečatljiviji detalj nakon upoznavanja druge osobe. Prvu izgovorenu riječ 25 posto ispitanika smatra vrlo bitnim za prvi dojam. Devet posto ispitanika presudnim smatra stil odijevanja i odjeću, a način na koji netko miriše izuzetno bitnim pri formiranju prvog dojma smatra tek osam posto ispitanika.

Takva je percepcija i kod različitih generacija prilično slična. Osmijeh nakon upoznavanja druge osobe najčešće zapamti 52 posto odraslih starijih od 50 godina i 45 posto odraslih u rasponu  od 18 do 49 godina starosti.

Nije svaki osmijeh „taj osmjeh“ koji čini pozitivan prvi dojam. To mora biti atraktivan osmijeh kako bi se ostvario pozitivnim prvi dojam i impresioniralo sugovornika.

KAKO SE DEFINIRA PRIVLAČAN OSMIJEH?

Istraživanje je pokazalo da su neki Amerikanci procjenjivali različito ljude ukoliko su imali krive zube ili zube koji nisu bili bijeli i zdravi. Prema 37 posto ispitanika takove osobe su smatrali manje atraktivnima. U stvari, 25 posto sudionika istraživanja procijenilo je takve osobe kao manje samouvjerenima od onih sa “savršenim” zubima. Neka novija istraživanja pokazuju kako „loši zubi“ mogu čak biti prepreka prilikom napredovanja u poslovnoj hijerarhiji.

Ovom prilikom ne govorimo samo o osobnom, izravnom upoznavanju nego i o Vašem predstavljanju preko društvenih i internet medija putem fotografije, bilo ono poslovno (Linkedin, web-stranica…) ili privatno (Twitter, Instagram, Facebook…).

“Zapamtite, ljudi vas percipiraju na osnovi informacija koje dijelite,” rekao je  Caldwell. “Vi kontrolirate sliku sebe i imate snagu kontrolirati način na koji će vas ljudi percipirati“.

Kako biste odaslali najbolju sliku sebe, obratite nam se.

Rezervirajte svoj neobvezujući pregled u Stomatološkoj Poliklinici Breyer pozivom na broj 00385995155111 ili nas kontaktirajte putem Facebook Messenger-a, rado ćemo Vas voditi u odluci do novog osmijeha krojenog baš po Vašoj mjeri!