Koliki povrat od Krankenkasse mogu dobiti ako radim zube u Poliklinici Breyer?

Halo, halo doktore.

Voditeljica Radio Banovine: U današnjoj emisiji otvaramo jednu zanimljivu temu. Zato Vas odmah vodimo do Stomatološke Poliklinike Breyer koja je specijalizirana za implantologiju i protetiku.

Voditeljica Radio Banovine: Dr. Breyer stranci koji se liječe kod Vas, mogu li dobiti povrat od osiguranja?

Dr. Breyer: Naši pacijenti koji žive u Njemačkoj, Austriji ili Švedskoj mogu dobiti povrat od osiguranja u tim zemljama. Već dugi niz godina od kad smo ušli u EU ispunjavamo dokumentaciju za osiguranja u Njemačkoj, Austriji ili Švedskoj. Naši pacijenti su prepoznali tu prednost i dosta često dolaze na zahvate u našu polikliniku i ostvaraju pravo na pružanje medicinskih usluga u RH. Ima nekoliko razloga zbog kojih dolaze, mislim da je prva i osnovna jezična barijera, drugo je cijena, a treće je kvaliteta po kojoj smo također poznati.

Voditeljica Radio Banovine: Je li zahtjevan postupak povrata i tko priprema dokumentaciju?

Dr. Breyer: Sam postupak je dosta jednostavan i uniformiran. Pacijenti su uglavnom upoznati sa svojim pravima i nakon što to od nas zahtijevaju, naše osoblje ispunjava formulare te pišemo troškovnik i plan terapije koji onda pacijenti prosljeđuju u ustanove u Njemačkoj, Švedskoj ili Austriji. To je različito za svaku osiguravajuću kuću tako da je uniformno u smislu da dokumentacija mora biti potpuna. Dokumentacija je provjeravana i od doktora (Gutachter) i od administratora u osiguranju koji su zaduženi za naše pacijente, ali u pravilu ona je pozitivno riješena u smislu koristi pacijenta da u velikom postotku dobiju povrat novaca. Riječ je od 20-50% najčešće.

Voditeljica Radio Banovine: Imate dosta pacijenata iz Austrije i Njemačke, koji je razlog da dolaze do Vas?

Dr. Breyer: Mislim da su pacijenti upoznati s našim radom, a često i s našim doktorima i teško im se odvažiti na bilo kakav medicinski zahvat u stranoj zemlji s obzirom na to da mogu ostvariti povrat sredstava na medicinske zahvate, u ovom slučaju govorimo o zahvatima u dentalnoj medicini. U našoj poliklinici mogu ostvariti povrat novca od svog osiguranja, mislim da je to razlog zbog kojeg dolaze kod nas. S tim da omjer cijene i kvalitete je također jako dobar. Pacijenti nam sve češće dolaze iz Njemačke i Austrije, prije je to bilo samo po ljeti i za božićne praznike, sada je to već tijekom cijele godine. Dolazi vrlo velik broj ljudi iz inostranstva. Nažalost jer je jako velik broj ljudi odselio pogotovo iz našeg kraja.

Voditeljica Radio Banovine: Koji su najčešći zahtjevi kod tih pacijenata?

Dr. Breyer: Najčešći zahvati na koje pacijenti dolaze su velike oralne rehabilitacije, to znači da dolaze po nove zube u cijeloj čeljusti ili u obje čeljusti. To uključuje najčešće operativne zahvate ugradnje implantata i izrade krunica i mostova.

Voditeljica Radio Banovine: U vašoj poliklinici koje materijale upotrebljavate za izradu zubnih krunica?

Dr. Breyer: U Poliklinici Breyer upotrebljavamo najmodernije materijale i upotrebljavamo dva najbolja implantološka sistema globalno (Nobel Biocare i Straumann). Posebnu sigurnost na putu prema osmijehu daju naši dentalni savjetnici koji su na raspolaganju svakom pacijentu i spremni su odgovoriti na svako njegovo pitanje u bilo kojem trenutku.

Voditeljica Radio Banovine: Stomatološka Poliklinika Breyer specijalizirana je za implantologiju i protetiku, imaju višegodišnje iskustvo u stomatološkoj protetici i estetskoj stomatologiji. Potražite ih u Sisku u ulici Gustava Krkleca 15, nazovite na 00385 44 543 289 ili kontaktirajte putem Facebook Messengera

Do nove teme pozdravljaju Vas dr. dentalne medicine Igor Breyer i Vaši s radio Banovine.